Alla mina tävlingar

Alla | Friidrott | Mästerskap | VANLIGA LÅNGLOPP

Vintercupen (43 ggr)

Deltävling Sträcka Tid Tid/Km Plac Datum
05-1. Rälla 4,900m 17:55 3:39 1a/22 23/1 -05
05-4. Smedby 6,800m 24:47 3:39 2a/8 20/3 -05
08-1. Smedby 6,800m 22:57 3:22 4a/26 27/1 -08
08-2. Nybro 4,940m 16:24 3:19 2a/25 10/2 -08
08-3. Rinkabyholm 4,900m 16:03 3:20 3a/20 24/2 -08
08-4. Rälla 4,630m 15:50 3:25 2a/21 9/3 -08
08-5. Smedby 9,530m 37:34 3:57 3a/20 23/3 -08
09-2. Förlösa 4,800m 16:59 3:32 1a/18 29/11 -08
09-3. Smedby 8,800m 33:08 3:46 2a/17 14/12 -08
09-5. Smedby 1,854m 5:54 3:11 1a/18 25/1 -09
09-6. Djurängen 5,260m 19:02 3:37 1a/16 8/2 -09
09-7. Nybro 5,000m 18:09 3:38 1a/11 22/2 -09
09-8. Rälla 4,630m 15:56 3:26 1a/16 8/3 -09
09-9. Smedby 6,800m 23:32 3:28 2a/17 22/3 -09
10-1. Sv-bä-må 5,000m 17:30 3:30 3a/27 15/11 -09
10-5. Djurängen 5,700m 20:09 3:32 2a/20 24/1 -10
10-7. Nybro 5,000m 20:00 4:00 3a/10 21/2 -10
10-8. Djurängen 5,200m 18:14 3:30 2a/19 7/3 -10
10-9. Smedby 6,800m 23:40 3:29 3a/21 21/3 -10
11-1. Sv-bä-må 5,000m 17:25 3:29 3a/27 21/11 -10
11-2. Ålem 5,700m 20:20 3:34 1a/14 5/12 -10
11-3. Smedby 6,800m 24:35 3:37 1a/19 12/12 -10
11-5. Smedby 8,200m 29:54 3:39 2a/19 23/1 -11
11-6. Djurängen 5,770m 20:05 3:29 1a/29 5/2 -11
11-7. Nybro 5,300m 18:23 3:28 1a/25 20/2 -11
12-1. Sv-bä-må 5,000m 17:49 3:34 5a/38 20/11 -11
12-3. Alsterbro 5,000m 18:12 3:38 4a/20 8/1 -12
12-4. Smedby 7,200m 28:33 3:58 5a/24 22/1 -12
12-5. Nybro 5,000m 18:44 3:45 3a/10 5/2 -12
12-6. Helgesbo 8,000m 30:49 3:51 7a/22 19/2 -12
12-8. Smedby 6,800m 23:25 3:26 4a/20 18/3 -12
13-1. Sv-bä.må 5,000m 22:37 4:31 12a/23 18/11 -12
13-3. Alsterbro 5,000m 18:12 3:38 3a/23 6/1 -13
13-5. Helgesbo 10,000m 38:18 3:50 1a/12 27/1 -13
13-6. Nybro 5,000m 20:52 4:10 7a/17 10/2 -13
13-7. Djurängen 5,200m 18:51 3:38 1a/17 23/2 -13
14-2. Långehäll 7,300m 27:28 3:46 2a/32 10/3 -13
14-3. Alsterbro 5,000m 21:04 4:16 19e/34 6/1 -14
14-4. Smedby 1,854m 5:56 3:12 3a/31 26/1 -14
14-5. Nybro 5,000m 17:22 3:28 2a/25 9/2 -14
14-6. Helgesbo 10,000m 36:22 3:38 2a/29 23/2 -14
15-1. Sv-bä-må 5,000m 16:58 3:24 3a/36 15/11 -14
15-2. Långehäll 7,300m 28:24 4:00 8a/32 6/12 -14

Kalmar Sylvesterlopp (11 ggr)

10 km 38:54 3:53 8a/47 31/12 -03
10 km 37:52 3:47 10a/48 31/12 -04
10 km 39:26 3:57 4a/41 31/12 -05
5 km 17:19 3:28 6a/68 31/12 -06
10 km 36:44 3:40 3a/54 31/12 -07
10 km 35:52 3:35 6a/66 31/12 -08
10 km 35:41 3:34 4a/72 31/12 -09
10 km 35:56 3:36 2a/64 31/12 -10
5 km 17:44 3:33 6a/78 31/12 -11
5 km 17:12 3:26 1a/66 31/12 -12
5 km 17:01 3:24 3a/91 31/12 -13

Hornsjön Runt, Löttorp (9 ggr)

11,2km 47:12 4:13 11a/114 17/7 -04
11,5km 43:20 4:01 4a/127 23/7 -05
10,9km 40:32 3:43 6a/135 21/7 -07
  41:03 3:46 2a/136 19/7 -08
10,8km 41:16 3:49 4a/116 18/7 -09
11,0km 41:21 3:46 4a/106 17/7 -10
  40:46 3:43 4a/170 23/7 -11
  40:50 3:43 3a/155 21/7 -12
  40:41 3:42 6a/203 19/7 -14

Skälbyloppet, Kalmar (7 ggr)

4,140m 16:27 3:58 10a/20 3/4 -04
  14:44 3:34 6a/26 2/4 -05
  13:48 3:20 2a/29 5/4 -08
  13:39 3:18 3a/40 4/4 -09
4,230m 14:06 3:20 3a/26 10/4 -10
  13:55 3:16 2a/29 2/4 -11
4,000m 13:41 3:25 3a/18 14/4 -12

Vårstafetten, Målilla (6ggr)

Datum Lag Sträckor Plac Snitt   Min str. Tid Snitt Plac
23/4 -05 Högby IF, motion 8st 1,223 - 7,524m 1a/? 3:54   7,524m 28:39 3:48 1a/?
26/4 -08 Högby IF, herr 8st 1,223 - 9,534m 2a/6 3:29   9,534m 34:09 3:35 4a/6
18/4 -09 Högby IF, herr 8st 1,223 - 9,534m 3a/6 3:35   5,780m 20:12 3:30 2a/6
17/4 -10 Högby IF, herr 8st 1,223 - 9,661m 2a/5 3:41   7,524m 28:03 3:44 3a/5
30/4 -11 Högby IF, herr 8st 1,223 - 9,661m 1a/4 3:34   9,661m 34:58 3:37 1a/4
14/4 -12 Högby IF, herr 8st 1,223 - 9,934m 1a/5 3:33   5,780m 20:26 3:32 1a/5

Ölands Kyrkstafett (6 ggr)

Datum Lag Sträckor Plac Snitt   Min str. Tid Snitt Plac
14/5 -05 Högby IF, lag 1 11st 2,730 - 8,160m 2a/26 3:22   6. 4,690m 16:35 3:32 2a/26
5/5 -07 Högby IF, lag 1 11st 2,730 - 8,160m 2a/29 3:23   4. 6,870m 23:46 3:28 2a/29
10/5 -08 Högby IF, lag 1 11st 2,730 - 8,160m 1a/29 3:21   7. 6,050m 20:24 3:22 1a/29
9/5 -09 Högby IF, lag 1 11st 2,730 - 8,160m 2a/34 3:27   9. 7,200m 25:56 3:36 2a/34
8/5 -10 Högby IF, lag 1 11st 2,730 - 8,160m 2a/39 3:27   4. 6,870m 23:05 3:21 2a/39
14/5 -11 Högby IF, lag 1 11st 2,730 - 8,160m 1a/46 3:20   4. 6,870m 23:26 3:24 2a/46
5/5 -12 Högby IF, lag 1 11st 2,730 - 8,160m 1a/44 3:25   8. 6,100m 21:49 3:35 2a/44
10/5 -14 Högby IF, lag 1 11st 2,730 - 8,160m 1a/60 3:20   7. 6,050m 22:08 3:40 3a/60

Linnéalunken (5 ggr)

4,900m 17:20 3:31 1a/1,2k 3/6 -08
4,900m 16:53 3:25 1a/663 1/6 -10
4,900m 17:20 3:31 1a/~600 31/5 -11
4,900m 16:39 3:28 1a/610 22/6 -12
4,900m 17:12 3:26 1a/~450 4/6 -13
4,900m 16:44 3:25 1a/467 20/5 -14

Bore Cup, Uppland (5 ggr)

1. Östhammar 9,8 km 36:40 3:45 16e/27 10/12 -05
2. Hemlingby 7,5 km
27:04
3:37 12a/25 14/1 -06
3. Norrtälje 10 km
39:22
3:56 9a/19 18/2 -06
4. Bälinge 15 km
59:20
3:56 9a/20 11/3 -06
2. Hemlingby 7,5 km 26:15 3:30 8a/23 20/1 -07

Terrängserien, Gävle (5 ggr)

Nr. 3 7,990m 31:27 3:56 3a/15 17/8 -05
Nr. 1 3,910m 14:03 3:36 4a/? 15/4 -06
Nr. 2 3,920m 13:53 3:32 6a/? 22/4 -06
Nr. 1 3,920m 13:36 3:28 2a/? 7/4 -07
Nr. 2 3,920m 13:03 3:20 4a/? 14/4 -07

Ölandsjoggen (5 ggr)

4km 15:49 3:57 1a/20 31/7 -04
9,8km 37:55 3:52 1a/? 29/7 -06
9,8km 35:52 3:40 2a/? 26/7 -08
9,8km 35:32 3:38 4a/? 25/7 -09
9,8km 36:42 3:45 4a/43 31/7 -10